APSTIPRINU:
LFF Ziemeļaustrumu reģiona
vadītājs: E.Kaļva

LFF 2.LĪGAS ZIEMEĻAUSTRUMU REĢIONA 2017. GADA ČEMPIONĀTA

 

REGLAMENTS

 

1. Mērķis un uzdevumi

 

1.1 Noskaidrot 2017.gada LFF Ziemeļaustrumu reģiona 2.līgas uzvarētāju.

 

1.2 Palielināt jauniešu līdzdalību sacensībās.

 

1.3 Popularizēt futbolu Latvijā, Ziemeļaustrumu reģionā.

 

2. Sacensību vadība

 

2.1.Sacensības organizē un vada LFF Ziemeļaustrumu futbola centra vadītājs Edgars Kaļva

 

3. Vieta un laiks

 

3.1 2017.g. Ziemeļaustrumu reģiona 2. līgas čempionāts notiks no 27. maija līdz 17. septembrim, pēc iepriekš apstiprinātā kalendāra.

 

3.2 Lai pārceltu kalendāra spēli, jābūt nopietnam pamatojumam, kas tiek uzskatīts kā ārkārtējs gadījums, ko kalendāra saskaņošanas laikā nevarēja paredzēt. Ja kāda kluba sastāvā ir valsts jaunatnes izlašu spēlētāji vai kandidāti, tad uz šo izlašu spēlēm vai koptreniņiem izsaukto spēlētāju ( ne mazāk kā 3) komandai ir tiesības pārcelt kalendārā paredzētās 2. līgas spēles. Par izmaiņām jāziņo sacensību organizatoram. Spēli drīkst pārcel ja tā sakrīt ar Latvijas kausa izspēles datumiem, kuri nav bijuši iepriekš paredzami ( komanda tikusi 3, 4, 5 kārtā).

 

3.3 Par iespējamām izmaiņām sac. organizatori un pretinieka komanda jāinformē ne vēlāk kā 4 dienas pirms kalendārā paredzētās spēles.

 

4. Dalībnieki

 

4.1.Čempionātā piedalās 5 Ziemeļaustrumu reģiona futbola klubi - komandas, kuri apņemas pildīt šī Reglamenta prasības;

 

4.2 Latvijas 2.līgas čempionātā var piedalīties klubi, kuri ir LFF biedri (biedru kandidāti), LFF reģistrētie-licenzētie spēlētāji, neatbilstot šim statusam komandu pārstāvjiem jāinformē sacensību vadība;

 

4.3. 15 gadus veci ( 2002. g. dz.) spēlētāji var piedalīties tikai ar vecāku piekrišanu (šīs atļaujas jāuzrāda spēles tiesnesim);

 

4.4. Katras komandas vadība atbild par savas komandas spēlētāju veselības stāvokli spēles laikā un ārpus tās: apdrošināšanu, citiem ar spēlētāju veselību saistītiem jautājumiem;

 

4.5. Čempionātā drīkst piedalīties spēlētāji no citiem 2.līgas un 1.līgas klubiem, bet komanda startē ārpus konkurences bez tiesībām pārstāvēt Ziemeļaustrumu reģionu fināla sacensībās, bet kuriem ir rakstiska atļauja pārstāvēt attiecīgo klubu, attiecīgie klubu sastāvā drīkst pieteikt šādus spēlētājus (ne vairāk kā 3 spēlētājus;)

 

4.6. Par jaunatnes komandu tiek uzskatīta komanda, kurā spēlē 1998. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji. Komandas rakstiskajā pieteikumā var iekļaut 10 spēlētājus kas dzimuši 1997. gadā un atrāk dzimuši spēlētāji, bet laukumā vienlaicīgi var atrasties 3 1997. gadā un jaunāki dzimuši un spēletāji.

 

5. Pieteikumi

 

5.1 Komandu iepriekšējie pieteikumi iesniedzami līdz 6.maijam sacensību vadītājam pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;

 

5.2 Vārdiskie pieteikumi jāiesniedz līdz 2017. gada 20.maijam;

 

5.3 Papildpieteikumus pieņem līdz 1.apļa beigām;

 

5.4 Spēlētāju limits pieteikumā nav ierobežots;

 

5.5 Pieteikuma forma pielikumā Nr.1. Pieteikums jāaizpilda elektroniski un jānosūta sacensību vadītājam pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;

 

6. Sacensību rīkošanas kārtība

 

6.1 LFF Ziemeļaustrumu reģiona 2. līgas sacensības noritēs trīs riņķos ar spēlēm savā un pretinieka laukumā.

 

6.2 Sacensību uzvarētājs iegūst tiesības piedalīties 2.līgas finālturnīrā, kas noritēs oktobra mēnesī, divos posmos( priekšsacīkstes un fināls).

 

6.3 Sacensības notiek pēc pastāvošiem FIFA noteikumiem, spēles laikā tiek atļautas 7 spēlētāju maiņas.

 

6.4 Komanda-saimnieks nodrošina kārtību stadionā, 3 spēles bumbas un 4 bumbu padevējus (obligāti).

 

6.5 Komanda-saimnieks nodrošina pretinieku komandai iespēju pēc spēles izmantot higiēnas prasībām atbilstošas dušas un sanitāro mezglu.

 

6.6 Komandas pārstāvjiem ir jāaizpilda un jāparaksta spēles protokols 15 min. līdz spēles sākumam, uzrādot spēlētāju licences spēles tiesnesim!!!.

 

6.7 Komanda „laukuma saimnieks" pirmais nosaka formas krāsu, kādā tā piedalīsies sacensībās.

 

6.8. Komandas komandu pieteikumā norāda formas krāsas (kreklu krāsa mājās/izbraukumā, šortu krāsa mājās/izbraukumā, getru krāsa mājās/izbraukumā).

 

7. Protesti

 

7.1 Protesta iesniegšanu fiksē spēles protokolā 30 min. laikā pēc spēles.

 

7.2 Protests rakstiskā veidā, kuru paraksta oficiālais komandas pārstāvis un kur jābūt izsmeļošai motivācijai, 24 stundu laikā tieši vai pa e-pastu jānogādā sac. vadītājam.

 

7.3. Protestus izskatīšanai nepieņem, ja tie iesniegti par 11 metru soda sitienu, "aizmugures stāvokli", ieskaitītiem vai neieskaitītiem vārtiem.

 

8. Tiesneši

 

Uz Ziemeļaustrumu čempionāta spēlēm tiesneši tiek nozīmēti no LFF licencēto tiesnešu saraksta, kuru nozīmēšanu veic sacensību galvenais tiesnesis Jurijs Popovičenko.

 

Tiesnešu lēmums ir galīgs un to nevar apstrīdēt ne spēlētāji, ne
komandu oficiālie pārstāvji.

 

9. Uzvarētāju noteikšana

 

9.1 Komandu vietas nosaka pēc lielākās punktu summas, kur par uzvaru tiek doti 3 punkti, par neizšķirtu -1 p. par zaudējumu 0 p;

 

9.2 Vienāda punktu skaita gadījumā divām vai vairākām komandām augstāku vietu ieņem tā komanda, kurai ir:

 

1. Labāki rādītāji savstarpējās spēlēs (punkti, vārtu starpība, iegūtie vārti);
2. Vairāk uzvaru visās spēlēs;
3. Labāka iegūto un zaudēto vārtu starpība visās spēlēs;

 

9.3 Komanda, kura izstājas vai tiek izslēgta no čempionāta, atlikušajās spēlēs saņem zaudējumus ar 0:5, ja komanda ir izspēlējusi ( patiesi - reāli notikušas) 50% spēļu. Pārējos gadījumos spēļu rezultāti tiek anulēti.

 

10. Apbalvošana

 

1.-3. vietu ieguvējas komandas tiek apbalvotas ar kausiem;
1.-3. vietu ieguvēju komandu spēlētāji un treneri ( 25 cilvēki) tiek apbalvoti ar medaļām;
Ar speciālām balvām tiek apbalvoti: čempionāta labākais spēlētājs, labākais vārtu guvējs, labākais vārtsargs, labākais aizsargs, labākais pussargs un labākais uzbrucējs, kā arī katras komandas sezonas vērtīgākais spēlētājs.

 

11. Finansiālie noteikumi

 

11.1 Čempionāts tiek organizēts uz pilnīgas pašfinansēšanās noteikumiem;

 

11.2 Komandām dalības maksa ir 725 EUR, jaunatnes komandām 150 EUR

 

11.4 Dalības maksas jānomaksā līdz 25. maijam ieskaitot, ja līdz minētam datumam komanda dalības maksu nesamaksā, tā automātiski tiek izslēgta no čempionāta.